Hayvan Taşımacılığı PDF Print

Konforlu Hayvan Taşımacılığı

 

Hayvanlarınızın  sıradan nakliye araçları ile taşınması hem hayvan sağlığını tehlikeye atmanıza, hem de yüksek ücretler ödemenize sebep olur. Sıradan araçlar ile taşıma sonucu iki tür kayıp söz konusu olabilir;

Yaralanma ve ölüm sonucu oluşan kayıplar; Genellikle hatalı yükleme sonucu, hayvanların birbirini ezmesinden kaynaklanır.  Bu tür kayıpları engellemek için, düzgün bir planlama yapılarak, bir metrekareye en fazla iki adet genç dana düşmelidir. Ergin sığırların naklinde ise, bir sığır için 1,5 metrekare alan ayrılmalıdır. Yaz aylarında ise bu sayı düşürülmelidir.

Yol Firesi; Canlı hayvan nakliyesi esnasında meydana gelen canlı ağırlık kaybıdır. Yol firesi, mesafe ve süreye bağlı olarak değişir. 24 saatlik nakliye süresinde bu oran %2-4, 24-36 saatlik süre de ise %3,5- 5,5 kadardır.

Canlı hayvan nakliye koşulları gün geçtikçe daha çok önem kazanmaktadır. Avrupa Birliği üye ülkelerinde canlı hayvan taşıması ile ilgili cezai yaptırımlar ve düzenlemeler yürürlüğe girmiştir.

Hayvanların en fazla seyahat edebilecekleri süre, taşıma kabininde hayvan başına düşen alan, kabinin havalandırması, sıcaklık, nem ve ışık değerleri, indirme bindirme ekipmanları, sulama donanımları tüm bu düzenlemelere tabidir.

Morkoç Hayvancılık, sayısı hızla artan, Avrupa Birliği standartlarına uygunluk belgesi olan, yol ve yaralanma firelerini sıfıra indiren, yüksek donanımlı ve yüksek kapasiteli tırları ile, düşük maliyetle, güvenli ve konforlu hayvan taşımacılığı hizmeti vermektedir.

İki ve üç katlı araçlarımız, hidrolik yükleme sistemleri ile yükleme ve indirme sırasında oluşabilecek yaralanmalara karşı tam güvenlidir.

Profesyonel, güvenli, konforlu, düşük maliyetli canlı hayvan taşımacılığı talebiniz için lütfen bizimle irtibata geçiniz.

 

 

 

Morkoç Haberler

Morkoç hakkındaki tüm haberleri, duyuruları, hatırlatmaları
ve gelişmeleri sizin için hazırladık.

Haberleri ve duyurularımızı haftalık güncelliyoruz.

Morkoç Haberleri okuyun.

Bilgi Toplumu Hizmetleri

Ünvan: Morkoç Kerestecilik Hayvancılık Süt İnşaat Nakliyat İthalat İhracat Sanayi ve Ticaret Limited Şirketi

Ticaret Sicil No: 173914
Mersis: 0622009963100019
Gölbaşı V.D. 6220099631
Yetkili: Lütfi Morkoç, Özlem Tekin

E-Bülten

Aylık E-Bülten Listemize katılın.

Hayvancılık sektöründeki yenilikler gelşmeler, promosyonlarımız, haberlerimiz ve daha bir çok şeyden haberdar olmak için;

Bize katılın.

Çiftliklerimiz

Ankara Gölbaşı ve Tekirdağ Malkara'ki  modern tesislerimizde deneyim ve birikimimizi yüksek teknoloji ile birleştirerek en verimli üretimi gerçekleştirmekteyiz.

Çiftiklerimize göz atın.

 

Bize Ulaşın

Genel Merkez: Turan Güneş Bulvarı 15.Cadde 70.Sok No: 26 Çankaya - Ankara

T: +90 312 492 1670
F: +90 312 492 1671
E: info@

Tüm İletişim Bilgilerimiz